Kronika

Príbeh našej Ovečky

Kde bolo, tam bolo... V malebnom údolíčku potoka Teplička, pod nie veľmi známymi kopcami Klepáč a Machnáč v krásnom kúpeľnom mestečku, obklopenom ešte krajšou prírodou, žili raz mamičky so svojimi detičkami. Dni trávili v zelenom kúpeľnom parku, deti šantili na nových ihriskách, mamičky posedávali na lavičkách. Blížila sa však zima a poniektoré mamičky sa začali zamýšľať, ako zabavia svoje ratolesti počas zimných dní.

Možno aj preto sa jedného slnečného augustového dňa rozhodla jedna šikovná mamička napísať projekt pre Rodinné centrum. Možno aj preto o  mesiac neskôr, sa  jedného už menej slnečného septembrového dňa iná mamička rozhodla pozháňať všetko potrebné k tomu, aby mohlo v Trenčianskych Tepliciach rodinné centrum vzniknúť.

Osud to zariadil tak, že sa tieto dve mamičky stretli už v októbri, zasvätili do svojich plánov ešte jednu mamičku a v októbri vznikla nezisková organizácia, občianske združenie Rodinné centrum Ovečka so sídlom v Trenčianskych Tepliciach.

November sa niesol v duchu vybavovačiek potrebných dokladov, obehávania úradov, zháňačiek priestorov a sponzorov, nábytku a dobrých duší (mamičiek – pomocníčok).

Aj vďaka sebazapreniu, podpore rodín a pomoci ostatných dobrovoľníkov a sponzorov, sa 1.decembra 2009 otvorili dvere nového Rodinného centra Ovečka na Nádražnej ulici v priestoroch obytného domu PIKK vedľa kvetinárstva La Rose.  Zatiaľ však iba v nami nazvanom „herňovom režime“.

V mesiacoch december a január sa dovybavovala herňa pre deti, zariadil sa celý priestor, pripravila sa kuchynka a zariadila sa oddychová miestnosť pre deti a ich rodičov, pripravili sa hračky, vysvätili sa priestory, pripravilo sa všetko na veľkolepé oficiálne otvorenie, ktoré sa konalo 8.februára 2009. Nášho maskota plyšovú ovečku sme za veselého kriku detí pokrstili liečivou vodou z kúpeľného prameňa Ifigénia. Po pomerne krátkom čase sme sa spoločnými silami dopracovali do úspešného začiatku...

Práve ste dočítali úvod našej rozprávky. Veríme a tešíme sa, že nám pomôžete písať a vytvárať jej ďalší dej a nedopustíte, tak ako ani my to, že by táto rozprávka mala niekedy koniec.

Veríme a tešíme sa na Vás, Vaše úsmevy, Vašu podporu a pomoc, Vaše pochopenie a Vaše opakujúce sa návštevy.